Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ KOREPETYCJE ZA WSZELKĄ CENĘ - UCIERPIAŁY PORTFELE RODZICÓW

KOREPETYCJE ZA WSZELKĄ CENĘ - UCIERPIAŁY PORTFELE RODZICÓW

DATA: 28-06-2022

Badanie przeprowadzone dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor pokazuje, że co czwarty uczeń zapracował na oceny na świadectwie pobierając korepetycje. Rodzice – widząc, że nauka zdalna spowodowała braki w wiedzy dzieci – byli gotowi płacić za dodatkowe zajęcia coraz więcej. Pandemia dała się we znaki wszystkim. Ucierpiały finanse rodziców, ale także placówek edukacyjnych. Zaległości prywatnych firm związanych z edukacją zwiększyły się w czasie pandemii o ponad 38 mln zł.

Na pytanie: "Czy Pana(i) dzieci w mijającym roku szkolnym korzystały z korepetycji - zajęć odpłatnych w celu nadrobienia braków w wiedzy, problemów z nadążeniem za programem szkolnym?” twierdząco odpowiedział co czwarty rodzic dziecka w wieku szkolnym od 1. klasy szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej. Dwóch na trzech opiekunów płacących za korepetycje, stwierdziło również, że teraz wydawali na nie więcej niż przed pandemią, wynika z badania zrealizowanego przez Quality Watch dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

Z badania wynika, że aż 67% osób zwiększyło wydatki na korepetycje w roku szkolnym 2021/2022 w porównaniu z okresem przed pandemią. Średni poziom wydatków na ten cel w zakończonym właśnie roku szkolnym wynosił aż 293 zł miesięcznie. Zainteresowanych korepetycjami w zakończonym roku szkolnym było 25% ankietowanych, natomiast 75% odpowiedziało, że ich dziecko nie korzysta z korepetycji.

Źródło i cały tekst: https://wartowiedziec.pl/edukacja-kultura-i-sport/64810-korepetycje-za-wszelka-cene-ucierpialy-portfele-rodzicow

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x