Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ MEiN przygotowało pakiet dla dyrektorów szkół na temat szczepień przeciwko COVID-19

MEiN przygotowało pakiet dla dyrektorów szkół na temat szczepień przeciwko COVID-19

DATA: 19-08-2021

Informacje dotyczące m.in. zakresu zadań dyrektora szkoły oraz współpracy z punktem szczepień przeciwko COVID-19 znalazły się w pakiecie informacyjnym przygotowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dla dyrektorów szkół i placówek.

W środę MEiN opublikowało na swoich stronach pakiet informacyjny na temat organizacji szczepień w szkołach. W pakiecie m.in. poruszono kwestię obecności rodziców podczas szczepienia dziecka przeciw COVID-19. Poinformowano, że informacje przygotowane przez MEiN będą przekazane szkołom i placówkom za pośrednictwem Systemu Informacji Oświatowej.

W pakiecie informacyjnym dotyczącym organizacji procesu szczepień określono obowiązki i zadania dyrektora szkoły. Są wśród nich m.in.: zorganizowanie zajęć z wychowawcą dla uczniów oraz spotkania z rodzicami o charakterze informacyjno-edukacyjnym, zebranie od rodziców deklaracji dotyczących udziału dziecka w szczepieniu, współpraca z punktem szczepień, zorganizowanie miejsca na przeprowadzenie procesu szczepień (w zależności od możliwości lokalowo-organizacyjnych szkoły).

Źródło i cały tekst: https://samorzad.pap.pl/kategoria/edukacja/mein-przygotowalo-pakiet-dla-dyrektorow-szkol-na-temat-szczepien-przeciwko-covid

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x