Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Matura z ukraińskiego dla wszystkich od 2026 r. Ministerstwo szykuje zmiany

Matura z ukraińskiego dla wszystkich od 2026 r. Ministerstwo szykuje zmiany

DATA: 23-01-2023

Możliwość zdawania matury z języka ukraińskiego na podobnych zasadach jak z innych języków nowożytnych dla wszystkich uczniów. Takie rozwiązanie przewidują projekty rozporządzeń ministra edukacji narodowej opublikowane w piątek (20 stycznia) na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Projekt nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki w sprawie egzaminu maturalnego dotyczy absolwentów obecnego ustroju szkolnego.

Konieczność zmian tłumaczona jest napływem uchodźców do Polski. 

- Szeroki napływ do Polski obywateli Ukrainy w związku z działaniami wojennymi na terytorium tego państwa może mieć wpływ na większe zainteresowanie Polaków tym krajem, jego językiem i kulturą. Mając na uwadze powyższe proponuje się umożliwienie wyboru języka ukraińskiego jako języka obcego nowożytnego zdawanego na egzaminie maturalnym - czytamy w uzasadnieniu. 

Źródło, cały tekst oraz dostęp do treści projektów rozporządzeń: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/matura-z-ukrainskiego-dla-wszystkich-od-2026-r-ministerstwo-szykuje-zmiany,434639.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x