Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Pracownicy szkół z nowym uprawnieniem. Kiedy będą mogli z niego skorzystać?

Pracownicy szkół z nowym uprawnieniem. Kiedy będą mogli z niego skorzystać?

DATA: 10-03-2023

Jeszcze w 2023 r. pracownicy szkoły mają uzyskać prawo do nowego zwolnienia od pracy w wymiarze 2 dni lub 16 godzin w ciągu roku kalendarzowego. Za okres zwolnienia przysługuje prawo do połowy wynagrodzenia. Kiedy można powołać się na "siłę wyższą".

  • W 2023 roku do Karty nauczyciela zostanie wprowadzony urlop od tak zwanej siły wyższej. Zwolnienie będzie przysługiwało w przypadku pilnych spraw rodzinnych spowodowanych zdarzeniem losowym.
  • W sumie pracownikom przysługują z tego tytułu 2 dni wolne lub 16 godzin w ciągu roku kalendarzowego.
  • Inaczej będą z tego jednak rozliczani nauczyciele, a inaczej pozostali pracownicy szkoły.
  • O systemie edukacji w Polsce będziemy dyskutować podczas sesji "Edukacja dla przyszłości", która odbędzie się w ramach XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (24-26 kwietnia).

Zwolnienie od pracy z powodu siły wyższej: zasady dla nauczycieli

Pracownicy szkoły nie będący nauczycielami będą mogli sami zdecydować, czy z dodatkowego zwolnienia będą chcieli skorzystać, dzieląc ten czas na godziny, czy dni. Zdecydują o tym w pierwszym wniosku o udzielenie takiego zwolnienia w danym roku kalendarzowym. Nauczyciele zatrudnieni na podstawie Karty nauczyciela będą mogli skorzystać z tego zwolnienia tylko, wykorzystując je w systemie dniowym (wybierając sobie wolne dni, nie godziny).

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/pracownicy-szkol-z-nowym-uprawnieniem-kiedy-beda-mogli-z-niego-skorzystac,446040.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x