Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Rząd zajmie się projektem dotyczącym branżowych centrów umiejętności

Rząd zajmie się projektem dotyczącym branżowych centrów umiejętności

DATA: 16-03-2023

Do wykazu prac legislacyjnych rządu trafił projekt zmian prawa oświatowego i niektórych innych ustaw. Nowelizacja dotyczy między innymi tworzenia branżowych centrów umiejętności (BCU)

  • Projekt nowelizacji prawa oświatowego, który właśnie trafił do wykazu prac Rady Ministrów przewiduje między innymi tworzenie branżowych centrów umiejętności (BCU). Prace nad nim rozpoczęły się w ubiegłym roku.
  • Jak podkreśla Ministerstwo Edukacji i Nauki to, co odróżnia branżowe centrów umiejętności od innych, już istniejących placówek, to jego "unikatowy charakter, który wynika m.in. z silnego wyspecjalizowania BCU w danej dziedzinie zawodowej".
  • Oferta BCU nie ograniczy się do uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe, ale obejmie również studentów uczelni i doktorantów.
  • Na wsparcie stworzenia 120 takich centrów rząd przeznaczy 1,4 mld zł. Pierwsze BCU mają powstać do końca 2023 r. Prowadzenie branżowych centrów umiejętności będzie należało do zadań własnych powiatu.
  • O BCU będziemy dyskutować podczas sesji "Branżowe Centra Umiejętności", która odbędzie się w ramach XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (24-26 kwietnia).

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x