Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Są zadania diagnostyczne dla nauczycieli. Problem w tym, że nie ma ich kim realizować

Są zadania diagnostyczne dla nauczycieli. Problem w tym, że nie ma ich kim realizować

DATA: 05-08-2022

Ukazało się rozporządzenie w sprawie wykazu zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz przez nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz nauczycieli: pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych. - W rozporządzeniu nowe jest tylko określenie zakresu zadań dla pedagogów specjalnych, których podstawową rolą jest diagnozowanie potrzeb dzieci - ocenia Ewa Tatarczak, przewodnicząca Związku Zawodowego „Rada Poradnictwa".

 

  • Rozporządzenie określa zajęcia prowadzone z dziećmi albo na ich rzecz przez nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych, nauczycieli specjalnych, w tym pedagogów specjalnych.
  • Określone w tym dokumencie zadania pedagoga specjalnego są zbliżone do zadań psychologa w szkole i wynikają z realizacji koncepcji edukacji włączającej.
  • Problem w tym, że brakuje pedagogów specjalnych chętnych do pracy w szkole...


1 września zacznie obowiązywać rozporządzenie ministra edukacji i nauki, które szczegółowo określa wykaz zajęć prowadzonych bezpośrednio z uczniami lub wychowankami albo na ich rzecz przez nauczycieli poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz nauczycieli: pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych i doradców zawodowych, zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach - w ramach tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

 

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/sa-zadania-diagnostyczne-dla-nauczycieli-problem-w-tym-ze-nie-ma-ich-kim-realizowac,395560.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x