Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Badanie: na zdalnej edukacji najbardziej ucierpiała funkcja opiekuńcza szkoły

Badanie: na zdalnej edukacji najbardziej ucierpiała funkcja opiekuńcza szkoły

DATA: 15-06-2020

Zdalne kształcenie pozwala w mniejszym lub w większym stopniu realizować podstawę programową, dużo trudniej jest z funkcją wychowawczą szkoły, a najgorzej z funkcją opiekuńczą - wynika z badania zdalnego nauczania przeprowadzonego przez pedagożki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Badanie potwierdziło, że większość nauczycieli nie miała wcześniej do czynienia z kształceniem online. Dla 20 proc. ankietowanych okazało się ono bardzo trudne.

Jeśli we wrześniu ponownie będzie konieczne prowadzenie zdalnych lekcji, na pewno wszyscy będą do tego lepiej przygotowani.

Nie można jednak powtórzyć tego samego błędu, czyli nastawienia się wyłącznie na dydaktykę - mówi współautorka badania prof. UAM Sylwia Jaskulska.

Badanie przeprowadzono od 21 kwietnia do 18 maja. Ankietę internetową wypełniło 780 nauczycieli z publicznych, prywatnych i społecznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Źródło i cały test: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/badanie-na-zdalnej-edukacji-najbardziej-ucierpiala-funkcja-opiekuncza-szkoly,189697.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x