Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Czas na rozmowę. MEN pokaże samorządom, jak wyliczył subwencję oświatową na 2019 rok

Czas na rozmowę. MEN pokaże samorządom, jak wyliczył subwencję oświatową na 2019 rok

DATA: 25-10-2018

Na początku listopada resort edukacji pokaże samorządom, w jaki sposób wyliczył wysokość subwencji oświatowej na przyszły rok.

Ze względu na wybory samorządowe Zespół ds. edukacji Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego na październikowym spotkaniu nie dyskutował o wysokości planowanej na przyszły rok subwencji oświatowej.

Marek Wójcik ze Związku Miast Polskich proponował, by nie czekać z debatą na ten temat do kolejnego spotkania. „Powinniśmy o tym porozmawiać jak najszybciej, żeby wnioski z naszej dyskusji mogły być wykorzystane w debacie parlamentarnej o budżecie państwa” – przekonywał. „Przeanalizowałem kilkaset stron projektu budżetu państwa i nie znajduję tam odpowiedzi na pytanie, dlaczego akurat tyle wynosi subwencja oświatowa. Chcielibyśmy, żeby ktoś nam to wyjaśnił” – mówił. 

Źródło i cały tekst: http://samorzad.pap.pl/depesze/redakcyjne.edukacja.aktualnosci/187037/Czas-na-rozmowe--MEN-pokaze-samorzadom--jak-wyliczyl-subwencje-oswiatowa-na-2019-rok-

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x