Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Pensje nauczycieli stały się niepewne. Wiele zależy od konkretnego przypadku

Pensje nauczycieli stały się niepewne. Wiele zależy od konkretnego przypadku

DATA: 25-03-2020

Samorządy szykują tabelki, w których nauczyciele będą wpisywać, czy w danym dniu pracowali, czy tylko pozostawali w gotowości. Codzienne wysyłanie wiadomości do rodziców może ich uchronić przed obniżeniem uposażenia.

Okazuje się, że nauczyciele, którzy pozostają w gotowości, ale nie pracują, bo nie są np. tablicowymi, mogą liczyć tylko na wynagrodzenie zasadnicze.

Także pozostali nauczyciele muszą się liczyć z tym, że nie otrzymają wszystkich dodatków.

Dotychczas nauczyciele mieli realizować zdalnie tylko powtórki, teraz mają zacząć przerabiać na lekcjach online podstawę programową.

Od 25 marca nauczyciele szkół i przedszkoli mają obowiązek realizowania dalszej części podstawy programowej - przypomina "Dziennik Gazeta Prawna". Od 12 marca trwała powtórka materiału, teraz uczniowie będą musieli z nauczycielami przyswajać materiał, a także zdobywać oceny. 

cały teksy i źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/pensje-nauczycieli-staly-sie-niepewne-wiele-zalezy-od-konkretnego-przypadku,164484.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x