Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Piontkowski: Są schematy postępowania na wypadek zakażenia COVID 19 w szkole

Piontkowski: Są schematy postępowania na wypadek zakażenia COVID 19 w szkole

DATA: 03-09-2020

Są schematy postępowania i w każdym wypadku, gdy pojawia się podejrzenie zakażenia COVID 19 pojawia się działanie inspekcji sanitarnej. W momencie pojawienia się informacji o możliwości zakażenia po pierwsze trzeba odizolować od pozostały pracowników, uczniów tę osobę podejrzewaną o zakażenie. Po drugie trzeba zawiadomić inspekcję sanitarną, ta będzie prowadziła dochodzenie epidemiczne, na podstawie, którego ustali czy jest to rzeczywiście zakażenie, czy tylko podejrzenie - powiedział minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

Gdybym miał dziecko w wieku szkolnym, posłałbym je spokojnie do szkoły. Gdybym był nauczycielem czynnym pracującym w szkole, bez obaw wróciłbym do szkoły - zadeklarował Dariusz Piontkowski, odnosząc się do obecnej sytuacji epidemicznej.

Są schematy postępowania i w każdym wypadku, gdy pojawia się podejrzenie zakażenia COVID 19 pojawia się działanie inspekcji sanitarnej. To dlatego odbyły się spotkania z dyrektorami szkół nie tylko kuratorów, ale także powiatowych inspektorów sanitarnych, na których rozmawiano o tym, w jaki sposób inspekcja sanitarna będzie reagowała.

Przekazano dodatkowe numery telefonów, kontakty, tak aby placówki edukacyjne mogły w sposób szybki kontaktować się w przypadku wzrastającego zagrożenia epidemicznego - odpowiedział.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/piontkowski-sa-schematy-postepowania-na-wypadek-zakazenia-covid-19-w-szkole,210736.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x