Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Warszawa: Placówki wsparcia dziennego wróciły do pracy

Warszawa: Placówki wsparcia dziennego wróciły do pracy

DATA: 27-05-2020

Stołeczne placówki wsparcia dziennego dla młodzieży i dzieci wróciły do pracy. Zgodnie z decyzją rządu otwarto je 25 maja - przekazał we wtorek stołeczny ratusz. Placówki dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami zostaną otworzone w późniejszym terminie, ponieważ tam wdrożenie wymogów sanitarnych trwa dłużej.

Tak jak w przypadku warszawskich żłobków i przedszkoli, priorytetem dla otwarcia placówek wsparcia jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży oraz kadrze opiekuńczej - wyjaśnił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

W tym celu miasto dostarczyło do tych instytucji łącznie blisko 10 tys. maseczek, przyłbic, rękawiczek i fartuchów ochronnych oraz około 3 tys. litrów płynów do dezynfekcji - zaznaczył.

W ramach tych wytycznych ograniczono też liczbę podopiecznych w grupach. Opieka odbywa się w taki sposób, aby nie dochodziło do mieszania się grup. Rodzice i opiekunowie dzieci nie mogą wchodzić do budynku.

Źródło i cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/warszawa-placowki-wsparcia-dziennego-wrocily-do-pracy,185059.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x