Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Zmiany w Karcie nauczyciela, czyli drug etap reformy. Co może się zmienić? Kto jest "za", a kto "przeciw"?

Zmiany w Karcie nauczyciela, czyli drug etap reformy. Co może się zmienić? Kto jest "za", a kto "przeciw"?

DATA: 22-01-2020

Podczas posiedzenia sejmowej komisji edukacji Dariusz Piontkowski przedstawił swoje plany jako ministra edukacji na rozpoczętą kadencję. Większość z nich, jak przywracanie stołówek w szkołach czy program Aktywna tablica, jest kontynuacją działań z poprzednich lat. Jedyną nowością, która może mieć jednak kluczowy wpływ na polską szkołę, będą zmiany w Karcie nauczyciela.

Rozmowy mają się toczyć w ramach zespołu trójstronnego, w którego skład wchodzą przedstawiciele rządu, związków zawodowych zrzeszających nauczycieli i pracowników oświaty oraz korporacji samorządowych.

Z deklaracji MEN wynika, że likwidacja Karty nie wchodzi w grę. Nie trzeba jednak jej likwidować, by wprowadzić daleko idące zmiany. Na starcie rozmów o tym dokumencie przypominamy, co gwarantuje nauczycielom i co o zmianach mówią najważniejsze podmioty w systemie oświaty.

Źródło i cały tekst: https://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1449549,zmiany-w-karcie-nauczyciela-men-znp.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x