Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ Zmiany w sposobie oceniania uczniów w roku szkolnym 2015/2016

Zmiany w sposobie oceniania uczniów w roku szkolnym 2015/2016

DATA: 24-08-2015

Oceny opisowe, religia wliczana do średniej ocen, ograniczenie zwolnień z wychowania fizycznego - to najważniejsze zmiany w sposobie oceniania uczniów w nowym roku szkolnym 2015/2016.

Minister Joanna Kluzik – Rostkowska 10 czerwca 2015 r. podpisała rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz słuchaczy w szkołach publicznych.

Do najważniejszych zmian, które zaczną obowiązywać od 1 września 2015 roku, należy zmiana sposobu zwalniania ucznia z zajęć wychowania fizycznego. Rozporządzenie ogranicza do minimum przypadki zwolnienia ucznia ze wszystkich rodzajów aktywności fizycznej. Do tej pory po przedstawieniu przez ucznia opinii lekarza o ograniczonych możliwościach uczestniczenia ucznia w zajęciach wychowania fizycznego dyrektor zwalniał ucznia całkowicie z tych zajęć. Po zmianach istnieje możliwość zwolnienia ucznia z wykonywania tylko określonych ćwiczeń. Nauczyciel musi dostosować wymagania edukacyjne niezbędne do otrzymania przez ucznia oceny klasyfikacyjnej do indywidualnych potrzeb i możliwości określonych w opinii wydanej przez lekarza.

Zmianie ulegnie również sposób oceniania uczniów podczas zajęć z wychowania fizycznego....cały artykuł i źródło: http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/889147,rok-szkolny-2015-2016-zmiany-w-sposobie-oceniania-uczniow.html

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x