Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Newsy w oświacie \ ZNACZENIE UZASADNIENIA AKTU NADANIA STOPNIA AWANSU ZAWODOWEGO

ZNACZENIE UZASADNIENIA AKTU NADANIA STOPNIA AWANSU ZAWODOWEGO

DATA: 14-01-2020

Nadanie stopnia awansu zawodowego następuje w drodze decyzji administracyjnej. Decyzja ta, daje nauczycielowi prawo do zatrudnienia w określonych rodzajach szkół.

W sprawie rozważanej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku w wyroku z dnia 31 października 2018 r. (III SA/Gd 705/18) komisja konkursowa odmówiła dopuszczenia nauczyciela – skarżącego do postępowania konkursowego, gdyż zawarta w jego ofercie poświadczona za zgodność z oryginałem kopia aktu nadania stopnia nauczyciela mianowanego nie zawierała uzasadnienia, co stanowiło, zdaniem Komisji istotną wadę tego dokumentu mającego walor decyzji administracyjnej.

Jak wskazał Sąd w art. 9 ust. 5 Karty Nauczyciela wymieniono obligatoryjne elementy aktu nadania stopnia awansu zawodowego nie wskazując, aby do nich należało uzasadnienie do tegoż aktu. Uzasadnienie stanowi załącznik do aktu nadania stopnia awansu zawodowego.

Źródło i cały tekst: http://wartowiedziec.pl/edukacja-kultura-i-sport/53647-znaczenie-uzasadnienia-aktu-nadania-stopnia-awansu-zawodowego

Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x