Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Pytania i odpowiedzi \ Kiedy komisja dyscyplinarna może uniewinnić nauczyciela od zarzucanego mu czynu?

Kiedy komisja dyscyplinarna może uniewinnić nauczyciela od zarzucanego mu czynu?

Kiedy komisja dyscyplinarna może uniewinnić nauczyciela od zarzucanego mu czynu?

10:03 21-11-2019
Jolanta Fiede100x2

Odpowiedź eksperta

Jolanta Fiedeń-Zabłotny Radca Prawny/Wykładowca

Zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela komisja wyda orzeczenie o uniewinnieniu, jeżeli

a) postępowanie dyscyplinarne nie potwierdziło popełnienia przez nauczyciela zarzucanego mu czynu,

b) zarzucany czyn nie zawiera znamion uchybienia godności zawodu nauczyciela lub obowiązkom, o których mowa w art. 6, KN



Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x