Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Pytania i odpowiedzi \ Zasiłek na zagospodarowanie

Zasiłek na zagospodarowanie

Czy do zakresu pracy nauczyciela wymaganego do uzyskania zasiłku na zagospodarowanie wlicza się każdą pracę?

12:59 28-04-2016

Prawo oświatowe , Zarządzanie i organizacja pracy szkoły

Jolanta Fiede100x2

Odpowiedź eksperta

Jolanta Fiedeń-Zabłotny Radca Prawny/Wykładowca

Zgodnie z art. 61 KN do pierwszej pracy zawodowej w życiu nie wlicza się pracy wykonywanej w okresie studiów lub nauki w zakładzie kształcenia nauczycieli.

 

Poza tym wymaga się, aby nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego w ciągu dwóch lat od dnia podjęcia pierwszej pracy zawodowej w życiu w szkole oraz aby posiadał kwalifikacje wymagane do zajmowania danego stanowiska.



Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x