Jest projekt ustawy o rządowym e-Dzienniku. Szkoły dostaną bezpłatny system dla uczniów i rodziców
Już od 2027 roku szkoły będą mogły korzystać z bezpłatnego, państwowego e-Dziennika zintegrowanego z systemem mObywatel.
Home#EDziennik
Już od 2027 roku szkoły będą mogły korzystać z bezpłatnego, państwowego e-Dziennika zintegrowanego z systemem mObywatel.
Jesienią 2026 roku wystartuje pilotaż bezpłatnego e-dziennika dla szkół. Rząd chce zastąpić rozproszone, często płatne systemy jednym, centralnym narzędziem dostępnym dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli.
W e-dzienniku doszło do poważnego włamania, w wyniku którego hakerzy wystawili uczniom fałszywe oceny oraz rozesłali obraźliwe wiadomości, a Ministerstwo Edukacji zapowiada powołanie państwowego systemu e-dziennika, by zapobiec podobnym incydentom.