W sklepach już trwa świąteczne szaleństwo… Lubię Wigilię i Święta, te najbardziej rodzinne dni w roku, ale rozpoczynanie ich świętowania w połowie listopada wydaje mi się jednak przesadą. Obawiam się przesytu – zbyt dużo choinek, Mikołajów i dzwoniących dzwonków atakujących mnie zewsząd może sprawić, że kiedy nadejdzie prawdziwa świąteczna wieczerza będę już zupełnie wypalona… Dlatego omijam supermarkety, nie patrzę na bombki i ozdobne skarpety do wieszania na kominku – zamiast tego skupiam się na tym, co tu i teraz do zrobienia. Mam wrażenie, że listopad jest doskonałym miesiącem do pracy – za oknem plucha, na spacer iść nie warto, można więc równie dobrze zasiąść do komputera czy podręcznika i zrobić coś konstruktywnego… Dziś od pisania dla Państwa odrywałam się tylko w celach kulinarnych, bo na listopadową pluchę oprócz pracy dobrze robi kawałek aromatycznego ciasta do gorącej herbaty. Teraz więc, gdy w domu unosi się zapach cynamonu (może zainspiruje i Państwa?) z radością zapraszam na kolejny pracowity tydzień z Eduradą!
W poniedziałek kontynuujemy temat matury z języka obcego – dziś Krystyna Rubiec-Masalska poprowadzi nas krok po kroku przez pisemny egzamin na poziomie podstawowym. W tym roku wprowadzono do niego pewne zmiany – warto zatem przeczytać, aby jeszcze lepiej przygotować uczniów do nowej matury. Bardzo polecamy i nie możemy się doczekać ostatniej części cyklu, która już za tydzień!
Wtorek – dzień Wojciecha Turewicza – również będzie poświęcony pracy. Nasz felietonista zastanawia się, co jest ważniejsze dla osiągnięcia zawodowego sukcesu: talent czy ciężka praca. Ci z Państwa, którzy czytują artykuły Wojtka zapewne nie mają wątpliwości, po której stronie autor się opowie… Warto przeczytać i przemyśleć oraz podyskutować!
W środę Aleksandra Możejko w bardzo osobistym felietonie pisze o tym, jak radzi sobie z trudnymi, bolesnymi i niezrozumiałymi wydarzeniami w swoim życiu. To niezwykle ważny i poruszający artykuł, stawiający odważne tezy. Polecam z całego serca.
W czwartek wraca na nasze łamy Grażyna Tobolska – specjalistka w dziedzinie najmłodszych uczniów. Tym razem podzieli się pomysłami na zaszczepianie w maluchach szacunku wobec przyrody i ekologicznych nawyków.
Piątek natomiast znów należy do Michała Kurpińskiego, który tym razem zwróci się do rodziców starszych dzieci. Jak być rodzicem nastolatka? Czy w miarę jak dzieci dorastają powinna się zmieniać nasza rola jako rodziców – a jeśli tak, to jak te zmiany powinny wyglądać? Jako matka trzynastolatka z niecierpliwością czekam na ten artykuł, bo jak mówi przysłowie: małe dzieci, mały kłopot… Bycie rodzicem nastolatka nie jest łatwe – ale bardzo, bardzo satysfakcjonujące!
Jak Państwo widzą, w Eduradzie praca wre: mamy nadzieję, że nasze artykuły uczynią Państwa życie łatwiejszym. Życzę zatem miłego i spokojnego tygodnia wypełnionego satysfakcjonującą pracą i ciastem z cynamonem!