Tym razem rzecz poświęcona jest stworzeniu własnego systemu zarządzania. Jednocześnie prosimy o komentarze, wskazówki i informacje zwrotne na temat publikacji. Można je przesyłać na adres redakcja.edurada@gmail.com.
We wtorek Wojciech Turewicz, założyciel i prezes Grupy Eko-Tur, opowie o swoich pasjach, a także o chęci niesienia pomocy tym, którzy jej szczególnie potrzebują. Przyjaciele Wojciecha wiedzą, że prawie każdą wolną chwilę dzieli między rodzinę i sport. Teraz, kiedy jest już człowiekiem spełnionym, pragnie, by radość ze sportowej rywalizacji mogli odnosić także inni. Decyzją Rady Instytutu Eko-Tur postanowiliśmy pomóc niewidomemu sportowcowi Mateuszowi, fundując mu stypendium. O jego sukcesach będziemy regularnie powiadamiać Państwa na stronie Edurada.pl.
Na portalu znalazło się także miejsce dla Karoliny Isio-Kurpińskiej. Tym razem nasza ekspertka podpowie, jak pomagać własnemu dziecku w odrabianiu zdań domowych. Autorka przekonuje, że ćwiczenia zadawane przez nauczyciela nie muszą wcale być dla dziecka i jego rodziców ciężarem, a mogą stać się jednym z wielu elementów koniecznych na drodze do wykształcenia.
Ostatnio w polskich mediach mówi się dużo o tzw. ustawie przedszkolnej. Dyskusja ta stała się pretekstem do tego, by przyjrzeć się rozwiązaniom zagranicznym. Wiktoria Kossakowska, nasza korespondentka w Rosji i Izraelu powie, jak na Bliskim Wschodzie zorganizowano edukację najmłodszych.
Tydzień kończymy tekstem Katarzyny Kowalskiej, prywatnie matki dziecka dyslektycznego, która zachęca wszystkich nauczycieli i rodziców do natychmiastowej pomocy uczniowi o specyficznych trudnościach w uczeniu się. Temat ten wydaje mi się osobiście szczególnie ważny, gdyż sam jestem dyslektykiem, co nie przeszkadza mi zupełnie wykonywać obowiązków nauczyciela polonisty i redaktora portalu Edurada.
Przyjemnej i pożytecznej lektury!