Na początek przekazujemy informację, która zapewne zasmuci wiernych czytelników wtorkowych felietonów: Wojciech Turewicz, który od 2,5 roku co tydzień dzielił się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami w felietonach na temat zarządzania, komunikacji interpersonalnej i sztuki negocjowania, na jakiś czas żegna się z Eduradą. Myślę, że wyrażę opinię większości naszych czytelników, pisząc, że będzie nam brakować jego głosu i wtorki nie będą już takie same. Nasz autor nie opuszcza nas jednak ostatecznie i całkowicie, na pewno pojawi się czasem w komentarzach. A na co poświęci swój czas – o tym sam opowie w pożegnalnym felietonie. Redakcja Edurady dziękuje mu za dotychczasową współpracę, życzy powodzenia w obecnych przedsięwzięciach i … z utęsknieniem czeka na powrót!
W styczniu pochylimy się nad tematem czytelnictwa. Mamy nadzieję, że po świętach w wielu domach zwiększyła się liczba woluminów – teraz jeszcze trzeba je przeczytać… Mamy dla Państwa kilka artykułów na ten temat, z których pierwszy – autorstwa Krystyny Budzianowskiej – już w poniedziałek.
Wracamy do cyklu dotyczącego bezpieczeństwa. W środę pierwsza część artykułu Moniki Zdrzyłowskiej na temat bezpieczeństwa uczniów. Tym razem temat ujęty z punktu widzenia prawa, procedur i obowiązków szkoły. Ważne i potrzebne.
W czwartek Beata Jeziorska poruszy niezwykle istotny temat: świetlicy szkolnej. Artykuł jest obszerny, będziemy więc mogli czytać i dyskutować przez dwa kolejne czwartki.
W piątek – jak zwykle – zapraszamy rodziców, którzy na pewno znajdą na naszych łamach coś dla siebie.
Pod koniec miesiąca rozpoczniemy jeszcze jeden, nowy i ważny cykl artykułów: dotyczący dzieci cudzoziemskich w szkole masowej. W związku z kryzysem uchodźczym i trudną sytuacją polityczną za naszą wschodnią granicą, dzieci uchodźców będą pojawiały się w coraz większej liczbie polskich szkół. Jak je wspierać? Jak pomagać? Na jakie wsparcie może liczyć szkoła? Jakie są prawa i obowiązki szkoły, ucznia-cudzoziemca i jego rodziców? Zapraszamy do lektury, zachęcamy do komentowania oraz dzielenia się dobrymi praktykami!
Raz jeszcze wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku – i dobrego tygodnia!