Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Dziecko w grupie. Wychowanie przedszkolne w grupie integracyjnej, zróżnicowanej wiekowo

Dziecko w grupie. Wychowanie przedszkolne w grupie integracyjnej, zróżnicowanej wiekowo

08:00 10-07-2020

Dla kogo: Nauczyciele

Kategoria: Recenzje

Wielu nauczycieli wychowania przedszkolnego narzeka, że poradniki dostępne na rynku koncentrują się na relacji nauczyciel-uczeń, tak jakby wychowawca w przedszkolu miał do czynienia jedynie z jednym dzieckiem.

Książka Anny Florek „Dziecko w grupie. Wychowanie przedszkolne w grupie integracyjnej, zróżnicowanej wiekowo” to pozycja napisana przez praktyka. Autorka jest psychologiem, inicjatorką i organizatorką Społecznego Przedszkola Integracyjnego STO (od 1990 r. dyrektor tego przedszkola), twórczynią autorskiego programu edukacyjno-wychowawczego przedszkola. Za Anną Florek stoi nie tylko wiedza merytoryczna, ale i lata praktyki.

Nauczyciele i dyrektorzy przedszkoli poznają założenia autorskiego programu: dziecko w grupie, opartego na rzetelnej wiedzy z zakresu psychologii rozwojowej. Będą mieli okazję do udoskonalenia swojego warsztatu wychowawczego, dzięki zapoznaniu się ze szczegółowymi wskazówkami, obejmującymi zagadnienia: wspieranie rozwoju dziecka, wspieranie rodziców w opiece nad dzieckiem, organizowanie warunków do rozwoju dla dzieci z niepełnosprawnością. Autorka wiele miejsca poświęca metodom pracy wychowanków.

Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi w przedszkolach integracyjnych.

Książka Anny Florek „Dziecko w grupie. Wychowanie przedszkolne w grupie integracyjnej, zróżnicowanej wiekowo”

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x