Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Pierwsze koty za płoty

Pierwsze koty za płoty

09:49 13-11-2012

Dla kogo: Nauczyciele , Rodzice

Kategoria: Psychologia i pedagogika , Wychowanie , Dobre praktyki , Rozwój osobisty

Dzień otwarty ma na celu. zapoznanie uczestników z systemem norm i wartości, stanowiących jej fundament oraz misją organizacji.


Idea dnia otwartego bierze swój początek w potrzebie zaprezentowania aktywności oraz wartości, będących podstawą wszelkich działań organizującej go instytucji. Kiedy powyższą zasadę odniesiemy do organizacji dnia otwartego w poradni psychologiczno-pedagogicznej, zauważymy, że święto takie jest idealnym momentem na zapoznanie się z ofertą poradni, specjalistami oraz jej infrastrukturą i zasobami lokalowymi. Dzień otwarty ma ponadto na celu. zapoznanie uczestników z systemem norm i wartości, stanowiących jej fundament oraz misją organizacji.

            Uroczysta, a zarazem swobodna atmosfera, panująca w tym szczególnym dniu ma za zadanie zburzenie stereotypu, tego typu organizacji, jako miejsca składającego się z minimalistycznie umeblowanych, białych gabinetów, w których naczelną rolę odgrywają kozetki. Wszyscy zatrudnieni w placówce specjaliści i pracownicy administracyjni, wcielając się w rolę gospodarzy pragną ukazać prawdziwą atmosferę, jaka panuje w miejscu ich codziennej pracy. Okazując zainteresowanie, życzliwość, będąc do dyspozycji gości, dają wyraz swojemu profesjonalizmowi i stosunkowi do pacjentów, którzy zajmują najważniejsze miejsce w ich pracy. Dzień ten, dla osób tworzących poradnię, jest doskonałym sposobem zaprezentowania się szerszemu gronu gości i lokalnej społeczności. Z perspektyw klientów, zaś jest idealną okazją do „przetestowania” poradni i zespołu ją tworzącego.

            Takie właśnie idee przyświecały ekipie poradni PrimoPsyche, działającej przy Instytucie Kształcenia Eko-Tur, w momencie, w którym decydowała się ona na zorganizowanie Dnia Otwartego. Pierwsza tego typu inicjatywa została przekuta w czyn 27 października 2012 roku. Do dyspozycji naszych gości byliśmy przez całą sobotę. W czasie tym odwiedzający mieli możliwość wziąć udział w dwóch szkoleniach, a także skonsultować swoje problemy ze specjalistami z zakresu pedagogiki, psychologii i logopedii.

Wszyscy rodzice, uczestniczący w szkoleniach lub korzystający z konsultacji, mogli oddać swoje pociechy pod opiekę profesjonalnych opiekunów. Specjaliści troszczący się o naszych najmłodszych gości w specjalnie zorganizowanej sali zabaw, dołożyli wszelkich starań, aby zbudować ciepłą atmosferę, w której możliwe było zorganizowanie różnego typu atrakcji, służących wszechstronnemu rozwojowi maluchów.

            Niezwykle satysfakcjonujące było dla nas duże zainteresowanie naszym świętem i pozytywne reakcje, płynące od gości, zaangażowanych specjalistów oraz pracowników poradni. W związku z tym jako organizatorzy Dnia Otwartego, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim gościom i specjalistom, tworzących ten cudowny klimat, który pozostawił w nas poczucie niedosytu. Pragniemy podkreślić, że nawiązane podczas uroczystości relacje stały się inspiracją i impulsem do zorganizowania kolejnej edycji naszego święta.

            Zapraszamy więc na najbliższy Dzień Otwarty, który odbędzie się 24 listopada w godzinach od 9.00 do 14.00, w siedzibie poradni, przy ul. Nabielaka 15/1a. Szczegółowy program i numer kontaktowy, pod którym prowadzone są zapisy, dostępne są na stronie internetowej: www.primopsyche.pl

Będzie dla nas ogromnym zaszczytem Was gościć!

Magdalena Kaliszkowska
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Primopsyche

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x