Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Wiosno, przybywaj!!!

Wiosno, przybywaj!!!

08:37 24-04-2017

Kategoria: Od redakcji

Za nami skrócony, poświąteczny tydzień. I choć święta wiosenne, to pogoda nie nadąża za kalendarzem. Czy i Państwo tęsknią za wiosną?

Za nami Wielkanoc i przerwa z nią związana, przed nami – długi weekend majowy, wyjątkowo miło wypadający w tym roku na początku tygodnia. W tym tygodniu pożegnamy się z uczniami klas maturalnych, a zaraz po majówce będziemy trzymać kciuki za jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Tymczasem jednak życie szkół, nauczycieli i dyrektorów toczy się dalej, a Edurada im w nim towarzyszy! Co zatem w tym tygodniu?

Już dziś zapraszamy Państwa do lektury niezwykle ważnego artykułu Artura Foremskiego dotyczącego zmian związanych z reformą oświaty. Po jej wprowadzeniu powstaną nowe szkoły, a przede wszystkim nowe zespoły rad pedagogicznych. Jak przygotować szkołę i zespół do tych zmian, aby przyniosły one jak najwięcej dobrego? O tym w poniedziałek.

We wtorek – współpraca dyrektora z radą rodziców. Dlaczego jest ważna, na czym ją opierać, jakie błędy są najczęściej popełniane? Przeczytajcie Państwo!

W środę przypomnimy niezwykle aktualny artykuł naszej prawniczki, Jolanty Fiedeń, dotyczący kwestii nagrywania nauczycieli. W czasach, gdy nowoczesne urządzenia rejestrujące znajdują się w kieszeni każdego ucznia, warto wiedzieć, jak te kwestie reguluje prawo.

W czwartek dyrektor jako pracodawca. Jakie ma obowiązki? Za co odpowiada? Jak odnaleźć się w tej roli?

W piątek wreszcie pochylimy się nad rodzicem idącym na zebranie. Przed nami wkrótce ważne spotkania z nauczycielami – zbliża się koniec roku. Jak przygotować się, aby spotkanie to było konstruktywne i jak najmniej traumatyczne? Przeczytajcie Państwo w piątek.

Trzymam kciuki, by majówka była spokojna i słoneczna!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x