Wiosno, przybywaj!!!

Za nami skrócony, poświąteczny tydzień. I choć święta wiosenne, to pogoda nie nadąża za kalendarzem. Czy i Państwo tęsknią za wiosną?

Za nami Wielkanoc i przerwa z nią związana, przed nami – długi weekend majowy, wyjątkowo miło wypadający w tym roku na początku tygodnia. W tym tygodniu pożegnamy się z uczniami klas maturalnych, a zaraz po majówce będziemy trzymać kciuki za jeden z najważniejszych egzaminów w ich życiu. Tymczasem jednak życie szkół, nauczycieli i dyrektorów toczy się dalej, a Edurada im w nim towarzyszy! Co zatem w tym tygodniu?

Już dziś zapraszamy Państwa do lektury niezwykle ważnego artykułu Artura Foremskiego dotyczącego zmian związanych z reformą oświaty. Po jej wprowadzeniu powstaną nowe szkoły, a przede wszystkim nowe zespoły rad pedagogicznych. Jak przygotować szkołę i zespół do tych zmian, aby przyniosły one jak najwięcej dobrego? O tym w poniedziałek.

We wtorek – współpraca dyrektora z radą rodziców. Dlaczego jest ważna, na czym ją opierać, jakie błędy są najczęściej popełniane? Przeczytajcie Państwo!

W środę przypomnimy niezwykle aktualny artykuł naszej prawniczki, Jolanty Fiedeń, dotyczący kwestii nagrywania nauczycieli. W czasach, gdy nowoczesne urządzenia rejestrujące znajdują się w kieszeni każdego ucznia, warto wiedzieć, jak te kwestie reguluje prawo.

W czwartek dyrektor jako pracodawca. Jakie ma obowiązki? Za co odpowiada? Jak odnaleźć się w tej roli?

W piątek wreszcie pochylimy się nad rodzicem idącym na zebranie. Przed nami wkrótce ważne spotkania z nauczycielami – zbliża się koniec roku. Jak przygotować się, aby spotkanie to było konstruktywne i jak najmniej traumatyczne? Przeczytajcie Państwo w piątek.

Trzymam kciuki, by majówka była spokojna i słoneczna!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *