Biało!

Dopiero czekaliśmy na Święta, a tu już pierwsze województwa udają się na ferie zimowe. Edurada pozostaje jednak na posterunku!

Za oknami zima. Tak, utrudnia dojazd do pracy i szkoły, tak, niż powoduje, że bardziej chce się spać niż uczyć… Ale czy nie od tego jest styczeń, by czarował śniegiem, mrozem i urokliwą bielą? Szczególnie, że rozpoczyna się sezon ferii zimowych – ci, którzy wyjadą w góry, zimową aurę mają niemal zapewnioną, ale miło byłoby, gdyby i CI, co zostają w domach, mieli okazję ulepić bałwana i pozjeżdżać na sankach z pobliskiej górki. Życzymy tego z całego serca – a tym, którzy właśnie rozpoczynają przerwę w pracy, życzymy prawdziwego odpoczynku, oderwania się od codziennych trosk i zadbania o siebie!

Jednak tylko część województw rozpoczyna teraz ferie – pozostali nadal intensywnie pracują, kończą semestr, wystawiają oceny, szkolą się… Dla Państwa – ale i dla tych, którzy i podczas urlopu lubią trzymać rękę na pulsie – Edurada proponuje nowe teksty również w feryjnych tygodniach. Co zatem w tym tygodniu? Jednym słowem – kontynuacja. Rozpoczęliśmy kilka istotnych tematów, które w artykułach w tym tygodniu będziemy rozwijać:

– w poniedziałek – kompetencje społeczne pióra Anny Polak: w zeszłym tygodniu wyjaśnialiśmy, czym są, tym razem przyjrzymy się ich strukturze;

– we wtorek – doskonalenie zawodowe nauczycieli: po co, dlaczego i jak powinniśmy cały czas się szkolić;

– w środę – zachowania autodestrukcyjne dzieci i młodzieży: w tym tygodniu Monika Zdrzyłowska pisze o czynnikach ryzyka ich wystąpienia oraz najczęściej występujących przejawach autoagresji;

– w czwartek – rodzice w szkole: tym razem nie na zajęciach pokazowych, ale na zebraniu, na którym poruszone zostaną niezwykle istotne zagadnienia obecności telewizji i komputera w życiu trzecioklasistów i wpływu, jaki mają te media na rozwój małego człowieka. Polecamy, szczególnie że druga połowa stycznia to w wielu szkołach czas wywiadówek – może zechcą Państwo wykorzystać prezentowany scenariusz podczas spotkania z rodzicami Waszych uczniów…

W piątek – również pod kątem czasu wolnego związanego z feriami – przypominamy artykuł Bożeny Brzozowskiej o tym, w co się bawić z dziećmi. Gry planszowe i zabawy stolikowe wracają do łask, jest ich mnóstwo na rynku, a jeszcze więcej można samemu wymyślić. Przeczytajcie i zainspirujcie się, aby „siedzenie w domu” stało się równie atrakcyjne jak szalone wyjazdy!

Podsumowując: odpoczywającym życzymy spokoju, radości i beztroski, pracującym – udanego tygodnia, a wszystkim – dziecięcego zachwytu zimą za oknem i … aby do wiosny!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *