team-spirit-2447163_1280

Od jesieni polskie szkoły mają być wielopokoleniowe. MEN zdradza plan

Ministra edukacji Barbara Nowacka z uczniami Szkoły Podstawowej nr 26 w Warszawie
W Europejskim Dniu Solidarności Międzypokoleniowej Barbara Nowacka przedstawiła plany utworzenia szkół wielopokoleniowych i spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 26 w Warszawie. fot. Tomasz Jastrzebowski/Reporter/EastNews
Daj napiwek autorowi
Dołącz do zamkniętej grupy rodziców na Fb! Tu rozmawiamy i wygrywamy nagrody.
Podczas konferencji zorganizowanej w Europejskim Dniu Solidarności Międzypokoleniowej (29 kwietnia) swoje siły połączyły ministra ds. polityki senioralnej Marzena Okła-Drewnowicz i ministra edukacji Barbara Nowacka. Szefowa resortu edukacji przedstawiła plan współpracy obu ministerstw.

Szkoła wielopokoleniowa od jesieni
– Od jesieni tego roku rozpoczynamy działania na rzecz szkoły wielopokoleniowej, szkoły otwartej, w której edukacja polega też na włączaniu osób starszych i wsparciu młodzieży w uczeniu się osób starszych – mówiła Nowacka. – Dzieci mogą wiele nauczyć dziadków, mogą pokazać, w jaki sposób obsługiwać nowoczesne narzędzia, jakich słów warto używać.

ai-generated-8489754_1280

Normy hałasu w szkole są przekraczane i sięgają nawet 100 decybeli. Czy nauczyciele mają na to wpływ?

Kto choć raz był w czasie długiej przerwy na szkolnym korytarzu, wie co to znaczy nie słyszeć własnych myśli. Liczone w setkach młodociane gardła generują poziom hałasu porównywalny do pracy kosiarki, ale nie tej słyszanej gdzieś zza okna, ale z pozycji jej operatora. Z okazji Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem podpowiadam jak można zniwelować niekorzystne warunki akustyczne i zmniejszyć narażenie na hałas w szkole w codziennej praktyce.