Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Deszcze niespokojne

Deszcze niespokojne

09:54 07-10-2019

Dla kogo: Dyrektorzy

Kategoria: Od redakcji

W tym tygodniu Edurada proponuje ucieczkę od jesiennej słoty.

W dzieciństwie bardzo lubiłam jesień i deszczowe dni. Kiedy padał deszcz, rodzice nie upierali się, abym wyszła na zewnątrz (nie byłam szczególnie ruchliwym i aktywnym sportowo dzieckiem), mogłam więc pozostać w mieszkaniu i oddać się temu, co lubiłam najbardziej – lekturze. Moje dzieciństwo upłynęło w świecie zapełnionym postaciami z ulubionych książek; przyjaciele z wyobraźni byli mi często bliżsi niż rówieśnicy.

Co robią w deszczowe dni dzisiejsze dzieci? W większości zapewne spędzają czas przed ekranem: komputera, tabletu, smartfona. Czy to źle? Nie jestem pewna, czy współczesną technologię warto potępiać w całości. Wiem, że moje dzieci w sieci szukają również lektur i często czytają na swoich urządzeniach. Ale również budują wyimaginowane światy i toczą boje z przeciwnikami w grach strategicznych, rozwijając wyobraźnię tak, jak i ja to robiłam. Może warto pójść naprzód i przyjrzeć się możliwym korzyściom płynącym z technologii? Choćby możliwości czytania Edurady…

Do takiego wstępu zainspirował mnie artykuł Dariusza Adamczyka o technologii informacyjnej w szkole. Nie poczułam się nim zagrożona – wręcz przeciwnie, uświadomił mi on, że Internet niesie ze sobą mnóstwo możliwości rozwoju i kreatywności, które przyniosą wymierne korzyści moim uczniom. Zachęcam Państwa bardzo do lektury środowego artykułu i kolejnych tekstów tego autora, które na pewno pojawią się w naszym serwisie.

Co jeszcze w tym tygodniu? W poniedziałek dalej o kompetencjach kluczowych w przedszkolu, a w czwartek o zadaniach dyrektora w zakresie bezpieczeństwa. We wtorek również o roli i zadaniach dyrektora, tym razem bardziej ogólnie. A w piątek przypominamy tekst Wojciecha Turewicza o odpowiedzialności.

Polecamy, zapraszamy do lektury, życzymy dobrego tygodnia!

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x