Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Dobre praktyki. Matematyczne potyczki przedszkolaków

Dobre praktyki. Matematyczne potyczki przedszkolaków

09:16 15-06-2012

Dla kogo: Organy prowadzące

Kategoria: Dobre praktyki

Już od najmłodszych lat należy rozwijać umiejętności matematyczne u dzieci.

Wiedzą to wszyscy. Ten imperatyw wychowawczy wcielają w życie niektórzy. Tym razem Edurada dotarła do Zamościa, gdzie zainaugurowano Turniej Wiedzy Przedszkolaka. Z inicjatywą wyszedł dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Wiesław Chrzanowski.

            Zadania, które wykonywało 13  trzyosobowych drużyn wymagały niemałych umiejętności matematycznych. Były zadania dotyczące orientacji w stosunkach przestrzennych i kierunkach na płaszczyźnie, znajomości  figur geometrycznych, klasyfikowania przedmiotów wg kilku cech, mierzenia długości. Przedszkolacy wykazali sie umiejętnościami wykraczającymi poza  wymagania zawarte w obszarze 13 podstawy programowej wychowania przedszkolnego tj. znajomością cyfr i znaków matematycznych, wykonywanie działań dodawania i odejmowania w pamięci,  rozwiązywanie zadań z trocią.

            Zmaganiom przedszkolaków przyglądali się rodzice, nauczyciele i goście, wśród nich przewodniczący Rady Miejskiej Jan Matwiejczuk, dyrektor Instytutu Doskonalenia Nauczycieli „Eko-Tur” Wojciech Turewicz oraz dyrektorzy zamojskich przedszkoli i szkół podstawowych.

            Ideą zorganizowania turnieju było ukazanie  w środowisku lokalnym wiedzy i umiejętności matematycznych dzieci sześcioletnich z zamojskich przedszkoli. Był to doskonały moment, by pokazać jak przedszkole doskonale łączy naukę i zabawę.                      

Turniej matematyczny  potwierdził doskonałe przygotowanie dzieci z zamojskich przedszkoli do podjęcia nauki w szkole podstawowej.

 

Zdjęcia z uroczystości znajdują sie na naszej stronie internetowej www.zamosc7.tk  pod hasłem „Matematyczne potyczki przedszkolaków”.

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x