Witaj grudniu!

Kończymy listopad, rozpoczynamy grudzień. Święta już za pasem, ale jeszcze przez kilka tygodni – pracujemy!

Zima zbliża się już wielkimi krokami, w ubiegłym roku nawet na chwilę pokazała swoje białe oblicze. W sklepach brzmią już kolędy i rozpoczęła się zakupowa gorączka. Zanim jednak oddamy się radosnemu świętowaniu, przed nami ważna ostatnia prosta – jeszcze klika tygodni wytężonej pracy. Edurada dokłada starań, aby Państwu w niej pomagać!

W tym tygodniu zapraszamy do dyskusji na następujące tematy:

– w poniedziałek – diagnoza pedagogiczna. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna wymaga rozpoznania potrzeb, zdolności i trudności naszych uczniów. W tym celu każdy nauczyciel powinien przeprowadzić diagnozę pedagogiczną. Jak to zrobić, na co zwrócić uwagę, a czego się wystrzegać – o tym w poniedziałek pisze Krystyna Budzanowska.

Elektroniczny system rekrutacji do szkół znamy już od jakiegoś czasu. W ostatnich latach w Warszawie objął on jednak również placówki opieki pozaszkolnej. Czy to dobry pomysł? Jak skorzystać na tej (r)ewolucji? O tym przeczytacie Państwo we wtorek.

W środę kontynuujemy temat uczenia o uczeniu się. Beata Jeziorska podpowiada, jak wprowadzić do codziennej praktyki szkolnej nie tylko wiedzę merytoryczną, ale również dobre praktyki skutecznego uczenia się.

W czwartek – ponieważ jest listopad, co oznacza zmęczenie i zniechęcenie – powracamy do tematu motywacji. Tym razem nie będzie to jednak motywacją uczniów, ale nauczycieli. Jak ją podtrzymywać i jaka jest w tym zakresie rola dyrektora szkoły?

W piątek wreszcie wracamy do tematu dzieci XXI wieku i porozmawiamy o … manierach. Czy nowe pokolenie jego gorzej wychowane niż jego rodzice i nauczyciele? Jak XXI wiek wpływa na relacje międzyludzkie, a pośrednio – na savoir-vivre młodych ludzi? O tym w piątek.

Życzymy zdrowia w tym sezonie przeziębień oraz dobrego tygodnia! 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *