Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Witaj grudniu!

Witaj grudniu!

08:50 27-11-2017

Kategoria: Od redakcji

Kończymy listopad, rozpoczynamy grudzień. Święta już za pasem, ale jeszcze przez kilka tygodni – pracujemy!

Zima zbliża się już wielkimi krokami, w ubiegłym roku nawet na chwilę pokazała swoje białe oblicze. W sklepach brzmią już kolędy i rozpoczęła się zakupowa gorączka. Zanim jednak oddamy się radosnemu świętowaniu, przed nami ważna ostatnia prosta – jeszcze klika tygodni wytężonej pracy. Edurada dokłada starań, aby Państwu w niej pomagać!

W tym tygodniu zapraszamy do dyskusji na następujące tematy:

- w poniedziałek – diagnoza pedagogiczna. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna wymaga rozpoznania potrzeb, zdolności i trudności naszych uczniów. W tym celu każdy nauczyciel powinien przeprowadzić diagnozę pedagogiczną. Jak to zrobić, na co zwrócić uwagę, a czego się wystrzegać – o tym w poniedziałek pisze Krystyna Budzanowska.

Elektroniczny system rekrutacji do szkół znamy już od jakiegoś czasu. W ostatnich latach w Warszawie objął on jednak również placówki opieki pozaszkolnej. Czy to dobry pomysł? Jak skorzystać na tej (r)ewolucji? O tym przeczytacie Państwo we wtorek.

W środę kontynuujemy temat uczenia o uczeniu się. Beata Jeziorska podpowiada, jak wprowadzić do codziennej praktyki szkolnej nie tylko wiedzę merytoryczną, ale również dobre praktyki skutecznego uczenia się.

W czwartek – ponieważ jest listopad, co oznacza zmęczenie i zniechęcenie – powracamy do tematu motywacji. Tym razem nie będzie to jednak motywacją uczniów, ale nauczycieli. Jak ją podtrzymywać i jaka jest w tym zakresie rola dyrektora szkoły?

W piątek wreszcie wracamy do tematu dzieci XXI wieku i porozmawiamy o … manierach. Czy nowe pokolenie jego gorzej wychowane niż jego rodzice i nauczyciele? Jak XXI wiek wpływa na relacje międzyludzkie, a pośrednio – na savoir-vivre młodych ludzi? O tym w piątek.

Życzymy zdrowia w tym sezonie przeziębień oraz dobrego tygodnia! 

Karolina Isio-Kurpińska

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x