Edurada daje poczucie bezpieczeństwa

Rozpoczynamy kolejny tydzień z Eduradą – tydzień, w którym wiele artykułów obraca się wokół kwestii poczucia bezpieczeństwa: fizycznego i psychicznego.

 Listopad bywa trudnym miesiącem: słotnym, zimnym, przygnębiającym. Dlatego tak istotne, szczególnie późną jesienią, staje się zadbanie o swój dobrostan psychiczny i emocjonalny, odsunięcie stresów, rozwiązanie problemów, „odczarowanie” lęków. W tym tygodniu Edurada będzie się starała wesprzeć Państwa w tym zadaniu.

W sytuacji zmian politycznych wiele osób ogarnia niepewność: co będzie dalej? Jak ułoży się moja zawodowa przyszłość? Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie stabilizacji zawodowej jest poszerzanie kwalifikacji. Artur Foremski pisze więc dziś o kursie kwalifikacyjnym dla nauczycielek i nauczycieli przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej, pozwalającym na poszerzenie kompetencji o umiejętność nauczania języka angielskiego. Warto przeczytać, warto wziąć udział!

Wojciech Turewicz dzieli się pomysłami na sytuację powodującą ogromny stres: co robić, kiedy w negocjacjach napotykamy opór przeciwnika? Jak sobie z nim radzić? Jak go przekonać? Jak w tej sytuacji zachować spokój i pewność siebie? Jak zwykle polecamy artykuł naszego felietonisty: daje konkretne narzędzia i … spokój.

W środę druga część artykułu Moniki Zdrzyłowskiej na temat bullyingu w szkole. Tym razem pochylamy się nad ofiarą i nad możliwymi działaniami ze strony szkoły. Wprowadzenie tych zaleceń w życie na pewno zwiększy poczucie bezpieczeństwa uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.

W czwartek Bożena Brzozowska porusza temat szkoły przyjaznej mózgowi. Neurodydaktyka zyskuje coraz większą popularność, a nasza autorka przygląda się jej z perspektywy kwestii bezpieczeństwa w szkole. Ciekawe i wartościowe.

W piątek wreszcie artykuł dla rodziców, w którym będziemy się zastanawiać, jak zmniejszyć stres i lęk, który towarzyszy niektórym dzieciom w kontakcie ze szkołą. Czy szkoły trzeba się bać? Pewnie nie, ale jak przekonać do tego ucznia… 

Pozdrawiamy, życzymy przyjemnej lektury i … nie dajcie się jesiennej melancholii!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *