W tradycji ludowej Wielkanoc łączy się z kultem żywotnych sił natury, ze świętem wiosny. Dla nas wszystkich Wielkanoc niezależnie od wyznania jest dobrą okazją do odpoczynku, spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, dlatego też ze względu na ten świąteczny okres proponujemy Państwu wydanie skrócone.
W poniedziałek odpowiemy Państwu na pytanie, które często pojawia się podczas spotkań szkoleniowych, czy o wywiadówce, ocenach ucznia lub bieżących sprawach wychowawczych informować należy jedno czy oboje rodziców? Nasza ekspertka Jolanta Fiedeń, podpowie, kiedy koniecznie należy zadbać o powiadomienie rodziców, a kiedy wystarczy jedynie podpis matki lub ojca.
Wtorek to dzień zarezerwowany dla tekstów Wojciecha Turewicza, tym razem autor otworzy pudełko zwane wyobraźnią. Nie po to tylko, żeby rozkoszować się światem fantazji, ale żeby wykazać różnicę między szefem a liderem. To co pozwala bowiem odróżnić „zwykłego” kierownika od prawdziwego przywódcy to posiadana wizja. Wszystko bowiem bierze swój początek z wyobraźni. Mnie ten punkt wiedzenia przekonuje? A Państwa?
Święta, jak wspomnieliśmy, to czas rodzinny, dlatego też głos oddajemy Karolinie Isio – Kurpińskiej, która w niezwykle interesującym tekście uczy sztuki porozumiewania się z najmłodszymi członkami naszej rodziny. Okazuje się bowiem, że już noworodek zaprasza nas do dialogu. Wprawdzie na razie odbywa się on bez użycia słów, jednak nie znaczy to wcale, że bobas nie wysyła znaków do taty, czy mamy. Trzeba je umieć tylko odczytać.
Życzę udanej lektury i cudownych, wbrew aurze, wiosennych świat Wielkiej Nocy! Nowe teksty od środy po świętach.