Trzymamy rękę na pulsie. Wielu z Państwa śledzi debatę o planowanych zmianach w Karcie Nauczyciela, wielu też z niej może wyciągać pochopne wnioski. Dlatego zdecydowaliśmy się przedstawić Państwu aktualny stan prawny, dotyczący urlopów dla poratowania zdrowia, które budzą ostatnio tak wiele kontrowersji.
Nie zapominamy o naszym cyklu poświęconym ocenianiu kształtującemu, tym razem Wojciech Turewicz przekonuje nas do odpowiedniego formułowania celów dla każdej lekcji. Czy i tym razem artykuł wzbudzi tak burzliwe polemiki? Zapraszamy do kontaktu z Redakcją. Wszystkie uwagi mile widziane, także te krytyczne.
Mamy ciekawą propozycję także dla rodziców. Anna Polak radzi, jak skutecznie radzić sobie z frustracją… dziecka. Problem wydaje się być równie palący, co przemilczany. Lektura obowiązkowa dla pedagoga i rodzica.
Dla wszystkich zagubionych w gąszczu publikacji pedagogicznych polecamy nowości w dziale recenzji. Tam dr Krystyna Budzianowska jak zwykle podzieli się swoimi doświadczeniami czytelniczymi, wskazujący pozycie ciekawe i pożyteczne.
W tym wydaniu Państwa wątpliwości prawne rozwiewają nasi eksperci Maciej Biernacki i Marcin Popławski.
Nie próżnuje nasz dział zagraniczny. Tym razem zapraszamy Państwa do zapoznania się z problemem zastraszania ucznia w szkole na przykładzie zadawałoby się odległej Kanady. Rozległa wiedza i imponujące doświadczenia Anny Lisowskiej gwarantują, że praktyczne wskazówki Autorki przydadzą się i rodzicom, i nauczycielom.
Już za tydzień kolejny artykuł o systemie pomocy psychologiczno-pedagogicznym, w którym omówimy szczegółowo zadania zespołów oraz ich tryb tworzenia w szkole, oraz korespondencja znanej już Państwu Anny Oleckiej ze Stanów Zjednoczonych. Odpowiemy także na pytanie, co szkoła może zrobić z uczniem ściągającym na egzaminie, czy klasówce?