Wiosna już w pełni

Kolejny kwietniowy tydzień przed nami, a w nim ciekawe teksty w Eduradzie. Zapraszamy!

Wiosna już w pełni, choć szalone wiatry sprawiają, że trudniej się nią cieszyć. Na szczęście na razie kwietniowy „przeplataniec” oszczędza nam śniegów i przymrozków, pozostaje zatem tylko czekać na pełne rozchmurzenie i nasłonecznienie… do lata już coraz bliżej!

Tymczasem jednak, zanim lato nadejdzie, rozpoczynamy sezon egzaminacyjnej gorączki, który potrwa aż do końca maja! W tym tygodniu z całych sił trzymamy kciuki za gimnazjalistów – jesteśmy przekonani, że Wasza trzyletnia praca przyniesie owoce i pójdzie Wam na egzaminach świetnie! Spokojnie zatem, z pewnością siebie i wiarą we własne siły – a od Edurady życzenia połamania… długopisów!

Co w tym tygodniu przygotowaliśmy dla Państwa? Tydzień bardzo profesjonalny, wszystkie bowiem artykuły dotyczą nauczycieli lub dyrektorów, ich codziennej pracy i trudności, z jakimi muszą się mierzyć.

W poniedziałek pierwsza część artykułu o doskonaleniu nauczycieli – modelu doskonalenia opartym o model organizacji uczącej się. Nasza ekspertka dzieli się swoimi obserwacjami i przemyśleniami, a jednocześnie prezentuje filozofię Grupy Eko-Tur, której Edurada jest częścią. Za tydzień druga część tego artykułu, mamy nadzieję, że będą one dla Państwa ciekawe!

We wtorek kolejna odsłona tekstu dotyczącego konfliktów w szkole. Tym razem przyjrzymy się możliwym przyczynom nieporozumień między nauczycielami w szkole, a także między nauczycielami a rodzicami. Za tydzień zaś czeka nas odpowiedź na pytanie: jak sobie z konfliktami radzić?

W środę rozpoczniemy rozważania na temat dyrektora, który jest formalnym i nieformalnym liderem. Jakie cechy powinny go charakteryzować, jakie umiejętności powinien posiadać? O tym w środę przez kilka kolejnych tygodni.

W czwartek kolejna odsłona cyklu o nadzorze pedagogicznym – tym razem przyjrzymy się ewaluacji wewnętrznej: jak ją organizować, co i jak badać, jaka jest rola dyrektora, a jaka nauczycieli.

W piątek wreszcie, w naszym „odświeżanym” cyklu o komunikacji interpersonalnej, Wojciech Turewicz będzie nas zachęcać do zmiany oceny na opinię. Opinia ma prawo być subiektywna, a ocen nikt nie lubi – na pewno utrudniają komunikację.

Życzymy Państwu przyjemnej lektury i słońca w tym tygodniu!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *