160 000 podpisów pod apelem uczniów o bezpieczeństwo na stadionach

Uczniowie, nauczyciele i rodzice w ramach programu „Kibicuję Fair Play” zebrali 160 000 podpisów pod listem otwartym do władz z apelem o utrzymanie bezpieczeństwa na stadionach.

Kończy się VI edycja programu „Szkoła bez Przemocy” – tym razem pod nazwą „Kibicuję Fair Play” . Wzięło  w niej udział około 5 000 szkół.  Uczniowie, nauczyciele i rodzice z zaangażowanych  w program szkół zebrali  160 000 podpisów pod listem otwartym do władz z apelem o utrzymanie bezpieczeństwa na stadionach. W poniedziałek 4 czerwca  przedstawiciele uczniów przekazali księgi z podpisami na ręce wiceministra Ministerstwa Sportu i Turystyki Grzegorza  Karpińskiego  oraz prezesa  PZPN Grzegorza Lato.  Grzegorz Lato rozmawiał  z uczniami    na Gali  Fair Play w Centrum Olimpijskim w Warszawie. I minister Karpiński, i Grzegorz Lato gratulowali uczniom inicjatywy i podkreślali znaczenie ich zaangażowania w akcję „Kibicuję Fair Play” – dobry przykład dla pozostałych kibiców.

We wtorek 5 czerwca odbędzie się w Pałacu Prezydenckim Gala programu „Szkoła bez Przemocy”, na której wręczone zostaną nagrody 16 Wychowawcom Roku 2012 oraz tegorocznym zwycięzcom Programu Grantowego.

EDURADA została zaproszona na tę Galę, zatem w środę  spodziewajcie się Państwo relacji.

 

 

 

 

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *