Grupa Eko-Tur Instytut Kształceni Eko-Tur Doradztwo Prawne Eko-Tur Baza Nauczycieli Edurada PrimoPsyche
powrót

Jesteś tutaj: Strona główna \ Biblioteka pedagogiczna \ Koniec semestru – wszystko, co trzeba wiedzieć

Koniec semestru – wszystko, co trzeba wiedzieć

08:51 13-01-2014

Kategoria: Od redakcji

Niniejsze wydanie przygotowaliśmy pod kątem obowiązków szkół związanych z zakończeniem semestru. W poniedziałek ekspert Edurady Bogdan Żerkowski wyjaśni na czym powinna polegać rada pedagogiczna podsumowująca semestr.

We wtorek kolejny felieton Wojciecha Turewicza. Tym razem autor zabierze głos na temat powszechnej (niestety) ludzkiej przywary, jaką jest zazdrość. Jak działać, by to ubogie uczucie nie wpływało ujemnie na nasz rozwój?           

W środę wracamy do tematów praktycznych i prawnych, pamiętając o potrzebach szkolnictwa zawodowego. Nasz znakomity specjalista Marek Chęciński omówi nową formułę egzaminów poświadczających klasyfikację zawodowe.

            Czwartek rezerwujemy dla tekstu uznanej edukatorki Instytutu Kształcenia Eko-Tur Jagny Niepokólczyckiej, poświęconego obowiązkowi opracowania IPETu. Przypominamy także, że koniec semestru jest dogodną okazją do przeprowadzenia modyfikacji dokumentu. Wcześniej jednak musimy dokonać wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia!

            Jeszcze przed feriami wychowawcy obowiązkowo spotykają się z rodzicami. W związku z tym Artur Foremski podpowie, jak poprowadzić wywiadówkę efektywnie i bez niepotrzebnego lęku. Perspektywę rodziców i nauczycieli da się pogodzić.

Oprócz artykułów zamieszczamy także odpowiedzi na pytania nadesłane przez Państwa. W tym tygodniu wątpliwości na temat zwolnień z drugiego języka obcego oraz wieku wychowania przedszkolnego rozwiewa Jolanta Fiedeń.

Proszę zajrzeć także do zakładki „Wzory dokumentów”. Tam wzór arkusza kwalifikacyjnego. Warto go ściągnąć na własny komputer.

Życzę pożytecznej lektury

Zapraszamy do dyskusji na temat artykułu na naszym facebooku


Dodaj komentarz

Nie możesz pisać komentarzy zanim się nie zalogujesz.. Logowanie tutaj.

Komentarze

Nikt nie skomentował jeszcze tej strony

Subskrybuj komentarze przez RSS na tej stronie | RSS dla wszystkich komentarzy

Zadaj pytanie

x

Zapisz się na newsletter

x