Koniec semestru – wszystko, co trzeba wiedzieć

Niniejsze wydanie przygotowaliśmy pod kątem obowiązków szkół związanych z zakończeniem semestru. W poniedziałek ekspert Edurady Bogdan Żerkowski wyjaśni na czym powinna polegać rada pedagogiczna podsumowująca semestr.

We wtorek kolejny felieton Wojciecha Turewicza. Tym razem autor zabierze głos na temat powszechnej (niestety) ludzkiej przywary, jaką jest zazdrość. Jak działać, by to ubogie uczucie nie wpływało ujemnie na nasz rozwój?           

W środę wracamy do tematów praktycznych i prawnych, pamiętając o potrzebach szkolnictwa zawodowego. Nasz znakomity specjalista Marek Chęciński omówi nową formułę egzaminów poświadczających klasyfikację zawodowe.

            Czwartek rezerwujemy dla tekstu uznanej edukatorki Instytutu Kształcenia Eko-Tur Jagny Niepokólczyckiej, poświęconego obowiązkowi opracowania IPETu. Przypominamy także, że koniec semestru jest dogodną okazją do przeprowadzenia modyfikacji dokumentu. Wcześniej jednak musimy dokonać wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia!

            Jeszcze przed feriami wychowawcy obowiązkowo spotykają się z rodzicami. W związku z tym Artur Foremski podpowie, jak poprowadzić wywiadówkę efektywnie i bez niepotrzebnego lęku. Perspektywę rodziców i nauczycieli da się pogodzić.

Oprócz artykułów zamieszczamy także odpowiedzi na pytania nadesłane przez Państwa. W tym tygodniu wątpliwości na temat zwolnień z drugiego języka obcego oraz wieku wychowania przedszkolnego rozwiewa Jolanta Fiedeń.

Proszę zajrzeć także do zakładki „Wzory dokumentów”. Tam wzór arkusza kwalifikacyjnego. Warto go ściągnąć na własny komputer.

Życzę pożytecznej lektury

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *