Co nowego?

Co tydzień największą trudność sprawia mi wymyślenie tytułu mojego artykułu wstępnego.

Tym razem postawiłam na prostotę. Piszę do Państwa przecież po to, abyście mogli zorientować się, co nowego przyniesie kolejny eduradowy tydzień. To, że przynosi wiele nowego, nie ulega wątpliwości – czy zauważyli Państwo, że w zeszłym tygodniu ukazał się na naszym portalu siedemsetny artykuł? Nie ustajemy w wysiłkach by przynosić Państwu informacje, praktyczne porady i materiały do przemyśleń lub inspiracji. Do tysiąca artykułów coraz bliżej…

Zatem – co nowego? W poniedziałek gościmy na naszych łamach Szkołę Liderów i ich raport dotyczący nowego, bezpłatnego podręcznika dla najmłodszych uczniów. Jest to temat, który wywołuje wiele kontrowersji – raport jest jednak niezwykle rzetelny, merytoryczny i wyważony. Polecam bardzo – warto przeczytać i przemyśleć.

Wtorkowy felieton Wojciecha Turewicza tym razem na mój ulubiony temat – komunikacji. Konstruktywna, skuteczna komunikacja i spokój są gwarancją udanej relacji, niezależnie, czy jest to relacja między partnerami, rodzicami a dziećmi czy nauczycielem a uczniem. Oczywiście łatwo powiedzieć, trudniej zrobić… Przeczytajcie!

W czwartek bardzo poważnie i bardzo merytorycznie – o pieniądzach. Jolanta Fiedeń-Zabłotny, nasza nieoceniona prawniczka, pisze o zasadach obliczania wynagrodzenia nauczyciela za czas urlopu. Przydatne.

W piątek wracamy do tematu kryzysu tożsamości nastolatka w drugiej części doskonałego artykułu Moniki Zdrzyłowskiej. Kto rozpoczął lekturę tydzień temu na pewno chętnie przeczyta ciąg dalszy, komu poprzedni tekst umknął – znajdzie go tutaj.

Jak Państwo widzą – mnóstwo nowego w tym tygodniu w Eduradzie. Zachęcamy do rozpoczynania z nami dnia pracy – zachęcamy do towarzyszenia nam. Miłego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *