Co piąty uczeń nie ćwiczy na zajęciach z WF-u. Jak to zmienić?

Polskie dzieci mają problemy z otyłością – Instytut Żywności i Żywienia wskazuje, że nawet 23 proc. uczniów szkół podstawowych cierpli na nadwagę lub otyłość. Do tego rzadko ćwiczą.

Ponad 20 proc. polskich uczniów szkół podstawowych i gimnazjów ma nadwagę. Ma to związek z tym, że nawet co piąty gimnazjalista nie ćwiczy na zajęciach z wychowania fizycznego.

W dzieciach można jednak obudzić zainteresowanie sportem. Sprzyjają temu sukcesy naszych zawodników i zachęty ze strony sportowców. Pokazała to pierwsza edycja programu Drużyna Energii, w którym szkoły i uczniowie – zachęcani przez gwiazdy polskiego sportu – brali udział w sportowej rywalizacji – podkreśla Grzegorz Bałkowiec z firmy Energa, inicjatora akcji.

Teraz rusza druga edycja akcji. Każde dziecko, które uda nam się oderwać od tabletu, konsoli czy smartfona, będzie naszym wielkim sukcesem – dodaje Grzegorz Bałkowiec z firmy Energa, inicjatora akcji.

Cały tekst: https://www.portalsamorzadowy.pl/edukacja/co-piaty-uczen-nie-cwiczy-na-zajeciach-z-wf-u-jak-to-zmienic,120406.html

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *