Coraz bliżej Święta

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku – idą Święta” śpiewa co roku zespół „Przyjaciele Karpia” złożony z dziennikarzy radiowej Trójki.

Mam nadzieję, że i Państwo będą tak sobie podśpiewywać w tym tygodniu, pędząc do pracy, sprawdzając klasówki, odpytując tych, co się w ostatniej chwili poprawiają… Już niedługo zasiądziemy razem przy wieczerzy, podzielimy się opłatkiem, zapomnimy o trudach i problemach. Tymczasem jednak jeszcze trochę zamieszania, jeszcze trochę zabiegania przed nami: ostatnie prezenty, setki pierogów, pastowanie podłóg i wysyłanie pocztówek do bliskich – czy ktoś to jeszcze robi?

Ponieważ i w mojej kuchni pasztet czeka na zmielenie, a ciasto rośnie jak na drożdżach – dzisiejszy artykuł wstępny będzie krótki i na temat:

W poniedziałek zapraszam do lektury obserwacji Ewy Hoczek na temat obsługi klienta. Temat na czasie – w świątecznej zakupowej gorączce trafiamy na różnych sprzedawców. Ciekawe jest to, że Ewie udało się z tych obserwacji wyciągnąć wnioski nieco szersze… Przeczytajcie Państwo koniecznie.

Wojciech Turewicz przyzwyczaił nas już, że nie boi się zadawać trudnych pytań i nieustająco wciąga nas w poszukiwanie odpowiedzi. Temat przedświąteczny? Gdzie jest prawda…

W środę druga część doskonałego artykułu Moniki Zdrzyłowskiej o roli nauczyciela i wychowawcy we współczesnej szkole. Mam nadzieję, że mieli Państwo okazję przeczytać część pierwszą w zeszłą środę i teraz w napięciu oczekujecie dalszego ciągu. Jeśli pierwszy tekst Wam umknął – znajdziecie go tutaj.

W czwartek artykuł Agnieszki Boruckiej – naszej najaktywniejszej komentatorki. Znając jej komentarze wiecie Państwo na pewno, jak wiele w niej ciepła, emocji i głębokich przemyśleń. Tym razem zebrane w dłuższy tekst zachęcą Was, mam nadzieję, do przemyśleń nad rolą, jaką odgrywamy w życiu innych… Bardzo ciepło, bardzo osobiście, bardzo świątecznie. Polecam z radością i przekonaniem.

W piątek zaś znów zaproszę Państwa do spotkania ze mną – będę dzielić się z Wami moimi przemyśleniami na temat rodzinnych świąt, roli tradycji i pomysłów na przeżywanie tego wyjątkowego, czarownego czasu. Zapraszam serdecznie.

 

Życzę ciepłego i spokojnego przedświątecznego tygodnia i owocnej lektury Edurady.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *