Czekamy na komentarze

Filozofią niezwykle bliską całej redakcji Edurady jest ocenianie kształtujące, którego nieodłączny element stanowi informacja zwrotna.

W poniedziałek prezentujemy kolejną cześć książki Artura Foremskiego „Nowoczesny dyrektor”. Tym razem autor podpowie, jak przygotować się do konkursu na stanowisko dyrektora szkoły. Jesteśmy bardzo ciekawi Państwa głosów. Jeśli po przeczytaniu kolejnych fragmentów „Nowoczesnego dyrektora”, nasuwają się Państwu jakiś uwagi, refleksje lub wnioski, prosimy o informację zwrotną. Komentarze i recenzje można przesyłać na adres redakcja.edurada@gmail.com lub bezpośrednio do autora – artur.foremski@eko-tur.pl

            We wtorek i środę zapraszamy do zapoznania się z artykułami naszego nowego eksperta – pani Lidii Niepokólczyckiej-Niedźwiedzkiej, która pracuje w szkole jako pedagog szkolny. Autorka w swoim tekście odniesie się do szeroko omawianego problemu obecności sześciolatków w szkołach podstawowych. Szczególny pożytek z tego tekstu odniosą zarówno rodzice jak i nauczyciele pracujący w szkolnych świetlicach.

            W czwartek natomiast Wojciech Turewicz postawi tezę, która w pierwszym momencie może brzmieć szokująco, wychowanie powinno przebiegać bez oceniania. Oceniamy wszakże nie tylko w szkole, oceniamy także jako rodzice – postawą, miną, czy w końcu słowem. Ocenianie staje się nawykowe, przejrzyste i tak częste, że prawie niezauważalne. Mając tego świadomość, zupełnie zgadzam się z postulatem Wojciecha Turewicza, by uczyć się komunikacji partnerskiej, w której to model góra-dół, zastąpiony zostanie komunikacją podmiotową. Na pewno pomogą w tym liczne dostępne na rynku szkolenia.

            Koniec tygodnia tradycyjnie rezerwujemy dla Marzanny Bogumiły Kielar, która przedstawi pierwszą fazę rozwoju świadomości człowieka zgodną z teorią dynamiki spiralnej.

Maturzystom życzymy powodzenia a Państwu przyjemnej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *