Czerwcowo-eduradowo!

Pełen zapachu jaśminu rozpoczyna się kolejny pracowity, eduradowy, czerwcowy tydzień – zapraszamy!

Jak zwykle będzie ciekawie i niebanalnie. Polecamy zatem:

– poniedziałkowy artykuł Julity Goli, która zadebiutowała w Eduradzie tydzień temu. Rozpoczęła od przemyśleń bardzo osobistych, w tym tygodniu zaś pokazuje, jak przekuła je na działania praktyczne w nauczaniu języka angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej. Ciekawe, choć proste i łatwe do powtórzenia pomysły na zmotywowanie uczniów – warto!

We wtorek kolejna koncepcja rozwoju szkoły autorstwa uczestniczki kursu zarządzania oświatą Eko-Tur. Czytam je zawsze z zainteresowaniem, bo choć już kilka osób pisało na ten temat, każdy z artykułów jest inny… Polecamy jako inspirację.

W środę pierwsza część artykułu Marzeny Rudzewicz na temat komunikacji interpersonalnej. To temat, który regularnie pojawia się na naszych łamach, ponieważ mamy przekonanie, że o komunikacji zawsze warto rozmawiać. To niezwykłe – wszyscy doskonale znamy zasady w teorii, ale w praktyce, gdy w grę wchodzą emocje… bywa różnie. Warto więc regularnie odświeżać swoją wiedzę i ćwiczyć poprawne formy komunikacji.

W czwartek Bożena Brzozowska podpowiada, jak sprawdzić jakość funkcjonowania naszej szkoły. Innymi słowy – ewaluacja wewnętrzna: jasno, ciekawie, skutecznie. Warto!

W piątek wreszcie, w dniu dla rodziców, przed nadchodzącymi wakacjami Dorota Rokicka dzieli się swoimi przemyśleniami: Co robić, gdy jesteśmy świadkami nieodpowiednich zachowań… innych rodziców? Bardzo osobisty tekst, mam nadzieję, że zachęci Państwa do dyskusji.

Polecamy Państwu wszystkie artykuły w Eduradzie i życzymy spokojnego tygodnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *