Czerwcowy długi weekend

Przyjemnie jest rozpoczynać tydzień wiedząc, że do weekendu tylko trzy dni!

W przedostatnim tygodniu zajęć edukacyjnych, już po wystawieniu ocena końcowych, w tygodniu skrócony przez czwartkowe święto – Edurada wita Państwa słonecznie i jak zwykle zachęca do lektury!

Tydzień wprawdzie skrócony, ale nie mniej ciekawy. Poniedziałek i wtorek poświęcimy kwestiom związanym z zarządzaniem oświatą. W poniedziałek zatem temat szkoły jako organizacji – jakie aspekty funkcjonowania placówki oświatowej przypominają działanie firmy? Co jest z tego punktu widzenia ważne, na co zwrócić uwagę, jak to – jako zespół – wypracować? Czy cała odpowiedzialność spoczywa na dyrektorze szkoły, czy też Rada Pedagogiczna ma tu coś do zrobienia? O tym przeczytają Państwo w poniedziałek. We wtorek zaś – dyrektor szkoły jako pracodawca. Bardzo ciekawa analiza tego, kto w szkole jest pracodawcą, czy dyrektor jest tylko szefem, czy też pracownikiem, jakie obowiązki przed nim stoją – zachęcam do lektury tego arcyciekawego tekstu!

W środę zaś, tuż przed długim weekendem, zapraszamy do przypomnienia sobie artykułu Agnieszki Jarzębskiej o zachęcaniu dzieci do aktywności fizycznej. Autorka dzieli się swoimi doświadczeniami, które mogą być fantastyczną inspiracją na długi, czerwcowy weekend. Szczególnie, że akcja „Chodź na rower” znów działa w podwarszawskim Konstancinie (http://chodz-na-rower.blogspot.com/) – a jeśli poszukają Państwo dobrze, zapewne znajdziecie podobne przedsięwzięcia również w swojej okolicy. A jeśli nie – zawsze można zorganizować coś samodzielnie!

Życząc Państwu spokojnego tygodnia i owocnej lektury, zapraszam na edurada.pl!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *