Czerwcowy zawrót głowy

W pierwszym tygodniu czerwca zapraszamy do lektury Edurady przygotowującej już do kolejnego roku szkolnego!

Lato chyba wreszcie zorientowało się, że czas zacząć rozpieszczać uczniów i nauczycieli, bo czerwiec już w kalendarzu i za chwilę wakacje. Pogoda dopisuje, co nie ułatwia zapewne skupienia nad ostatnimi w tym roku sprawdzianami, wypracowaniami i pracami domowymi. Pocieszająca jednak jest myśl, że już za trzy tygodnie rok szkolny będzie za nami, a przed nami… znacznie spokojniejszy czas.

Tymczasem jednak wciąż pracujemy, sprawdzamy, poprawiamy, przygotowujemy się, wędrujemy z zielonymi szkołami… Mam nadzieję, że w tym zamieszaniu znajdą Państwo jednak czas na przeczytanie tego, co Edurada ma Państwu do zaproponowania w tym tygodniu!

W poniedziałek zachęcamy do lektury artykułu przypominającego podstawowe informacje na temat rozwoju społeczno-poznawczego dziecka w wieku przedszkolnym. Jakie ważne kamienie milowe są osiągane w tym okresie i jaka jest rola przedszkola we wspieraniu rozwoju małego dziecka – o tym w ten i kolejny poniedziałek. Zachęcamy i zapraszamy – nauczanie przedszkolne jest niezwykle istotnym czasem w życiu małego człowieka i jego rodziny, warto wiedzieć o tym okresie jak najwięcej.

We wtorek – kontynuacja cyklu dotyczącego pomocy psychologiczno-pedagogicznej w praktyce. Jakie trudności napotykamy przy realizacji zaleceń poradni i przy organizacji wsparcia uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych? Jak im zaradzić? O tym we wtorek.

W środę dalszy ciąg praktycznych wskazówek dotyczących stosowania metod aktywizujących w pracy podczas lekcji. Konkretne techniki, metody, sposoby – jak uczniów zaktywizować, zachęcić i jak przeprowadzić w praktyce lekcję „aktywną”, uczącą współpracy? O tym Bożena Brzozowska w środę.

W czwartek dalszy ciąg wizji nowej szkoły – w tym tygodniu nasza autorka przygląda się kwestii kar i nagród i ich roli w motywowaniu uczniów do nauki szkolnej. Polecamy.

W piątek wreszcie, w przedostatnim odcinku cyklu o komunikacji interpersonalnej, Wojciech Turewicz podpowiada, jak radzić sobie z interlokutorem, który stawia opór. Sytuacja, którą często spotykamy w codziennych rozmowach z uczniami, współpracownikami, rodzicami – warto wiedzieć, jak sobie z nią radzić.

Mam nadzieję, że udało mi się zachęcić Państwa do zajrzenia na naszą stronę w tym tygodniu. Życzę spokojnego tygodnia, uczniów przygotowanych do zajęć, naj najwięcej słońca i dobrego humoru. Do lata coraz bliżej!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *