Czy można zorganizować pożegnanie na koniec roku szkolnego? RPO wyjaśnia

W odpowiedzi na pytanie zadane poprzez infolinię Rzecznika Praw Obywatelskich wydział obsługi interesantów biura RPO opublikował informację dotyczącą dopuszczalności organizowania imprez pożegnalnych na zakończenie roku szkolnego zgodnie z aktualnym stanem prawnym.

Dyrektorka przedszkola skierowała poprzez infolinię RPO pytanie, czy będzie mogła zorganizować spotkanie na zakończenie przedszkola po 29 maja (25 dzieci i 25 rodziców).

W odpowiedzi wydział obsługi interesantów biura RPO zauważył, że „prawodawca nie uregulował w odrębny sposób zasad organizacji spotkań na zakończenie roku przedszkolnego bądź szkolnego”, natomiast „generalne zasady dotyczące spotkań lub zgromadzeń zawarte zostały w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 6 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U.2021.861 ze zm.) – dalej rozp.RM. Dlatego też spotkanie takie może się odbyć, jeżeli jego organizator zastosuje się do regulacji przewidzianych w powyższych przepisach”.Źródło i cały tekst: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/czy-mozna-zorganizowac-pozegnanie-na-koniec-roku-szkolnego-rpo-wyjasnia

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *