Dlaczego duże rodziny nie płacą mniej za leki? Ministerstwo chciało, ale…

Czemu w programie Karta Dużej Rodziny nie ma aptek? Przecież to oznaczałoby zniżki na leki. Ministerstwo Pracy chciało włączyć apteki do rządowego programu, ale sprzeciwił się resort zdrowia. Bo to byłaby reklama.

Od początku tego roku każda polska rodzina, w której jest co najmniej trójka dzieci, może sobie wyrobić Kartę Dużej Rodziny. To rządowy program, który ma ułatwić życie rodzinom wielodzietnym.

Posiadacze kart mają zniżki, np. kupując bilety kolejowe, tankując samochód na niektórych stacjach benzynowych, płacąc za wejściówki do instytucji kultury czy robiąc zakupy w wybranych sieciach sklepów – odzieżowych czy spożywczych.

W sumie partnerami w programie jest 717 firm i instytucji w całym kraju. Zasada uczestniczenie jest prosta – konkretna firma po porostu musi się zgłosić do Ministerstwa Pracy i Pomocy Społecznej, które umieszcza przedsiębiorstwo lub instytucję na liście.

Ani jednej apteki..

Źródło i cały tekst: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,18074937,Dlaczego_duze_rodziny_nie_placa_mniej_za_leki__Ministerstwo.html#ixzz3cS21WGw9

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *