Do 40 tys. zł dotacji na organizację zajęć dziennych dla dzieci uchodźców w programie „Dzieci Ukrainy”

Ruszył nabór do programu „Dzieci Ukrainy”, w ramach którego podmioty prowadzące żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły podstawowe lub ponadpodstawowe mogą uzyskać do 40 tys. zł dotacji na organizację zajęć dziennych dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Uczestnikami projektów mogą być dzieci uchodźców z Ukrainy w wieku do 18 lat, których opiekunowie uczęszczają na kursy zawodowe lub językowe, szukają lub już podjęli legalne zatrudnienie na terenie Polski.

Do programu, którego organizatorem jest Fundacja Lotto im. Haliny Konopackiej, mogą się zgłaszać podmioty publiczne lub niepubliczne prowadzące żłobki, kluby dziecięce, przedszkola oraz szkoły podstawowe lub ponadpodstawowe na podstawie stosownych przepisów prawa, które zostały wpisane na co najmniej 8 miesięcy przed datą złożenia wniosku o dofinansowanie do rejestru żłobków i klubów dziecięcych bądź do ewidencji prowadzonej dla przedszkoli, szkół.

źródło i cała: https://samorzad.pap.pl/kategoria/edukacja/do-40-tys-zl-dotacji-na-organizacje-zajec-dziennych-dla-dzieci-uchodzcow-w

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *