Eduradowo witamy marzec

Dni coraz dłuższe, za chwilę w kalendarzach marzec – znak, że wiosna coraz bliżej!

Ciekawa jestem, czy i Państwu – tak jak mnie – poranne słońce dodaje energii na cały dzień? O ile łatwiej się wstaje, gdy za oknem jasno i pogodnie! O ile przyjemniej wraca do domu jeszcze za dnia! Jak dobrze pójść w niedzielę na spacer do lasu! A skoro pod już w tym tygodnia zmienimy kartkę w kalendarzu na marcową, to znak, ze do wiosny już naprawdę niedaleko!

Pełni energii zatem zapraszamy Państwa do lektury Edurady w tym tygodniu. Co proponujemy?

W poniedziałek zapraszamy do przeczytania tekstu szczegółowo opisującego zawartość naszej nowej książki, dotyczącej pracy z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wydana przez Wydawnictwo EKO-TUR, jest przecież „dzieckiem” Edurady, gdzie wiele z zawartych w niej artykułów pojawiało się po raz pierwszy. Zapraszamy do lektury artykułu – i całej pozycji!

We wtorek – sytuacje konfliktowe w szkole. Skąd się biorą, jak sobie z nimi radzić, jak im zapobiegać? O tym we wtorek.

W środę Maria Stawska zwraca się do nauczycieli gimnazjów, którzy rozpoczęli lub wkrótce rozpoczną pracę w szkołach podstawowych. Artykuł przypomina najważniejsze cechy charakterystyczne czwartoklasistów, odróżniające ich od uczniów gimnazjów. Z którymi wielu nauczycieli miało do tej pory najwięcej do czynienia. Ważne i potrzebne!

W czwartek zachęcamy dyrektorów do stawania się przywódcami i autorytetami w swoich placówkach. Dlaczego to ważne zadania i jak im sprostać – o tym w czwartek.

W piątek zaś przypominamy artykuł na temat gier planszowych i stolikowych, aby, zanim wiosna przyjdzie na dobre, mieć pomysł na spędzanie czasu w domu z dziećmi.

Życzymy słonecznego tygodnia i pożytecznej oraz interesującej lektury! 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *