Grudzień z książką

Gdy za oknem śnieg i zawierucha, najłatwiej uciec w lekturę. W tym tygodniu w Eduradzie dużo o czytaniu.

Grudzień to miesiąc, który z całych sił zachęca, aby zasiąść na kanapie z kubkiem gorącego napoju i ulubioną książką. Czasem też musza do siedzenia przy biurku nad niekoniecznie ulubioną lekturą czy podręcznikiem. W grudniu dużo się czyta, zatem w Eduradzie pochylimy się nad tematem czytania w różnych jego aspektach.

W poniedziałek Beata Jeziorska podpowie nauczycielom, jak realizować nałożony na nich w tym roku obowiązek uczenia uczniów skutecznego czytania. Bo aby lektura dawała przyjemność, a siedzenie nad podręcznikiem efekty, konieczna jest rozwinięta umiejętność czytania ze zrozumieniem i w dobrym tempie. Nasza autorka podpowie jakie problemy miewają dzieci z czytaniem i jak je pokonywać. Temat będziemy kontynuować przez kolejne dwa tygodnie.

We środę również czytanie ze zrozumieniem – tym razem od strony nauczyciela. Krystyna Budzianowska dzieli się skutecznym narzędziem diagnozowania, na ile umiejętność czytania naszego ucznia pozwala mu na zrozumienie poleceń, a w efekcie wykazanie się wiedzą. Polecamy.

Temat czytania zakończymy w piątek recenzją doskonałej powieści, która została niedawno zekranizowana. Dlaczego warto wsunąć dziecku pod choinkę książkę „Cud chłopak”, dlaczego warto ją czytać i o niej rozmawiać – w domu i w szkole – o tym w piątek.

Wtorki i czwartki należą do tematów dotyczących zarządzania szkołą, podobnie będzie też w tym tygodniu. We wtorek przeczytacie Państwo o prawie pracy w placówce edukacyjnej, w czwartek zaś – o nieodłącznych w pracy z ludźmi konfliktach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Życzymy pożytecznej lektury, spokojnego tygodnia i jak najwięcej czasu na czytanie dla przyjemności! 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *