Inteligentnie i na bieżąco!

Kolejny tydzień w Eduradzie zapowiada się jak zwykle bardzo ciekawie!

W poprzednim tygodniu sprzątaliśmy, dzięki czemu zrobiliśmy miejsce na nowe pomysły i idee, które prezentujemy w tym tygodniu! Oto, co nasi eksperci mają Państwu do zaproponowania:

W poniedziałek doskonały artykuł prezentujący/przypominający teorię inteligencji wielorakich Howarda Gardnera. Jest to temat, o którym warto pamiętać: pozwala na wprowadzanie innowacji, indywidualnego podejścia do ucznia oraz kreatywnego nauczania. Warto poznać tę teorię lub odświeżyć ją sobie – polecamy więc artykuł naszej autorki!

We wtorek o ewaluacji pracy grup zadaniowych – kończymy powoli temat współpracy w grupach, zaś ocena skuteczności pracy jest jej niezbędnym elementem, pozwala bowiem na wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

W środę temat, który nie dla wszystkich jest przyjemny – prawo. W lutym tego roku Sejm uchwalił tzw. ustawę sektorową, wdrażającą RODO. Ustawa, po przejściu pełnej drogi legislacyjnej, ma szansę wejść w życie w maju tego roku. To niezwykle ważny dokument, ponieważ jej ustalenia mają wpływ na szereg obszarów prawno-finansowych: od prawa pracy, przez prawo oświatowe, kodeks postępowania administracyjnego i wiele innych. Dlatego tak ważne jest, aby zapoznać się z jej ustaleniami i wiedzieć, jakie zmiany będą obowiązywać szkoły i placówki oświatowe. Zapraszamy do lektury jak zwykle wyczerpującego i merytorycznego artykułu naszego eksperta, Roberta Ludwiniaka.

W czwartek – koncepcja pracy szkoły. Choć oficjalne wytycznie nie wymagają już tworzenia tego dokumentu, jest on przydatny w planowaniu pracy placówki i tworzeniu innych procedur. Ponadto osoba startująca w konkursie na stanowisko dyrektora szkoły nadal powinna wykazać się umiejętnością tworzenia takowego dokumentu. Polecamy więc tekst na jego temat w czwartek na naszych łamach.

W piątek zaś w cyklu o komunikacji interpersonalnej polecamy artykuł o sile potrzeb pióra Wojciecha Turewicza. Jak zwykle warto!

Życzymy słonecznego tygodnia i pożytecznej lektury!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *