Jak radzić sobie z przemocą wśród uczniów? Konferencja o zarządzaniu w oświacie

Edurada wspiera ciekawe i ważne inicjatywy w zakresie oświaty – dziś zapraszamy na konferencję.

Już 15 maja w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie odbędzie się V edycja ogólnopolskiej konferencji z cyklu „Innowacyjne Zarządzanie w Oświacie”. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest Prof. Jan Fazlagić, autor wielu książek oraz artykułów naukowych i popularnonaukowych poświęconych tematyce zarządzania i marketingu w oświacie. Każda edycja konferencji poświęcona jest aktualnym i ważnym kwestiom ściśle związanym z edukacją. W tym roku podjęty zostanie temat przemocy i agresji w szkole.

Formuła konferencji z serii „Innowacyjne Zarządzanie w Oświacie” sprawia, że są one doskonałą okazją na zdobycie wartościowej wiedzy przekazywanej w przystępny sposób. Prelegentami będą praktycy, osoby, które w swojej pracy stykały się z problemem przemocy w szkole i odkryły własne sposoby na radzenie sobie z agresją wśród uczniów. Podczas wykładów i dyskusji podzielą się oni swoimi metodami i opiniami z uczestnikami wydarzenia.

Na konferencji omówione zostaną problemy i wyzwania przed jakimi stoi obecnie polska szkoła. Prof. Jacek Pyżalski (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza) poruszy kwestie agresji rówieśniczej w szkole i wskaże, które metody jej zwalczania są najskuteczniejsze. Przedstawione zostaną również wybrane sposoby pracy z uczniami, które obniżają występowanie zachowań agresywnych. Ponadto, Łukasz Wojtasik, koordynator programu „Dziecko w Sieci” (Fundacja „Dzieci Niczyje”) zwróci uwagę uczestników na problem sekstingu wśród młodzieży i doradzi, jak zapobiegać temu zjawisku. W konferencji udział wezmą również prelegenci z Wielkiej Brytanii – Prof. Philip Garner (School of Education, The University of Northampton), który wyjaśni w jaki sposób należy budować relacje wspierające lepsze zachowanie uczniów oraz David Bartram (The London Leadership Strategy), który na przykładzie swoich doświadczeń z Londynu omówi obniżanie zachowań destruktywnych w szkołach. Oba wystąpienia będą tłumaczone na język polski.

Poza prezentacjami, w programie przewidziano dyskusje z możliwością zadawania pytań prelegentom. Dzięki temu uczestnicy jeszcze lepiej poznają poglądy oraz opinie zaproszonych gości, a także będą mogli rozwiać swoje wątpliwości.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie internetowej: www.iz.vistula.edu.pl. Rejestracja uczestników konferencji trwa do 10 maja 2015 r.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *